Novinky

28 Úno

Přelom zimy a jara – období netušených příležitostí

Milí přátelé kvalitně trávené dovolené, je již tradičně naší milou povinností představit vám naší mimořádnou nabídku. Blíží se totiž období, kdy velká šumavská zima předá žezlo menší šumavské zimě, což znamená, že se na chvíli protnou období zimních radovánek s obdobím jarního veselení. V jednu chvíli budou cyklisté najíždět první kilometry na silnicích, zatímco jejich rozumnější kamarádi budou stále vesele prohánět lyže ve stopě či na sjezdovce. Ať se vám to líbí, nebo ne, budete muset přijet, protože nabídku, kterou jsme pro vás připravili, nelze odmítnout (dle zákona č. 111/2018 Sb. o zákazu odmítání nabídek, schváleného zákonodárnou radou kubohuťskou minulou středu).

Detaily balíčku naleznete ZDE. My se s vámi nyní podělíme o pár tipů, kam můžete v tomto období vyrazit.

Výlety pod lupou

Hinterstoder

  • Pokud se na kopcích rádi proháníte v klidu a sami, je pro vás lyžovačka v tomto období jasná volba. K dispozici máte 40 km sjezdovek a 14 lanovek. V případě vašeho zájmu vás tam velmi rádi odvezeme a zase přivezeme zpět. Pokud dáte přednost bližšímu středisku, určitě vás nezklame Hochficht, který již dosahuje alpských kvalit.

 

Aquapark ve Waldkirchen

  • Osvěžující koupání v každé roční době. Lechtivě příjemná slaná voda na kůži. Saunování, při kterém se pořádně zapotíte, sportovní nebo kondiční plavání. Aquapark Karoli se svou skvěle vybavenou částí mediterraneum láká k návštěvě v létě i v zimě.

 

Stezka v korunách stromů Neuschön

  • Vyrazit také můžete na nejdelší stezku v korunách stromů na světě – Baumwipfelpfad v Neuschönau v Národním parku Bavorský les. Stezka měří 1320 m a vysoká je 44 m. Po téměř celé délce stezky na Vás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na „stromové věži“ dohlédnete při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Prostě pohádka.

 

Úniková hra – Steinbrenerova tiskárna

  • Také vás pohltil trend posledních let – únikové hry? Potom musíte vyzkoušet tu naší ve Vimperku! Hra se nachází v původním sklepení staré vimperské radnice, nabízí pohled na dějiny vimperského knihtisku, dobu, kdy tiskařská čerň voněla dálkou, a výrobky z vimperské tiskárny byly známy po celém světě.

 

Saunový svět ve Volarech

  • V případě, že budete chtít prohřát svá těla, můžete vyrazit do nedalekých Volar do nově otevřeného saunového světa. Využít můžete dva venkovní saunové sruby, odpočívárnu a ochlazovací bazének.