Aktivity

Letní, jarní a podzimní aktivity

Cykloturistika

Šumava je ráj pro cyklisty. Vypsat zde pouze jednu cyklotrasu by bylo urážkou všech ostatních šumavských cyklotras. Všechny jsou přenádherné a žádná vás nezklame. Hezky zpracované jsou zde: http://www.cestujemesumavou.cz/cykloturistika. Vyberte si tu svojí ideální trasu!

Pozorování vlků u Srní

Kousek za Srním objevíte Návštěvnické centrum národního parku Šumava. V něm je připravená expozice o životě šelem se zvukovými záznamy i filmy, ale to nejlepší na vás čeká venku. Značená vlčí stezka vede od návštěvnického centra k výběhu, kde na vlastní oči uvidíte vlčí rodinku. Více informací o otevírací době a areálu najdete na http://www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/.

Bazén

Všichni ubytování hosté mohou využít náš vnitřní vyhřívaný bazén, který vám je k dispozici od 10:00 – 22:00 h. Má velmi příjemnou teplotu, 27 °C. Ideální místo, kde po celém dni lyžování nebo běžkování na Šumavě necháte zregenerovat své unavené svalstvo. Bazén je hluboký 1,5 metru, vhodný jak pro malé pulce, tak pro dravé štiky. Dlouhý je 30 metrů, pokud budete plavat po obvodu, takže i nároční plavci si u nás přijdou na své.

Naučná stezka boubínský prales

Stálice turistického nebe je třeba rozhledna na Boubíně. Boubín se tyčí do výšky 1362 metrů nad mořem. Je neodmyslitelným symbolem Šumavy, nejen svým tvarem a výškou, díky nimž je rozpoznatelný z velkých vzdáleností, ale i pralesem, který roste na jeho svazích. Národní park chráněná krajinná oblast Šumava připravily turistickou naučnou stezku BOUBÍNSKÝ PRALES.

Stezka v korunách stromů Neuschönau

Vyrazit také můžete na nejdelší stezku v korunách stromů na světě – Baumwipfelpfad v Neuschönau v Národním parku Bavorský les. Stezka měří 1320 m a vysoká je 44 m. Po téměř celé délce stezky na Vás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na „stromové věži“ dohlédnete při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Prostě pohádka.

Aquapark ve Waldkirchen

Osvěžující koupání v každé roční době. Lechtivě příjemná slaná voda na kůži. Saunování, při kterém se pořádně zapotíte, sportovní nebo kondiční plavání. Aquapark Karoli se svou skvěle vybavenou částí mediterraneum láká k návštěvě v létě i v zimě.

Horské koloběžky

Přímo v Kubovo Huti si můžete zapůjčit horské koloběžky a vychutnat si vyjížďku volnou krajinou po zpevněných lesních cestách po úbočí Boubína k Boubínskému pralesu, údolím Pravětínského potoka do Vimperka, okolo Světlohorské nádrže na Lipku nebopodél Račího potoka k Vltavě. Nebo na ní také můžete sjet na sjezdovku Pod Obrovcem.

Discgolf

Vyzkoušejte hřiště na discgolf, které je hned vedle hotelu. Je to skvělá zábava pro rodiny s dětmi i páry. Že nevíte co discgolf je? Zde je vysvětlení: Disc golf (též frisbee golf) je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (disk zvaný frisbee), který je pravidly podobný klasickému golfu. Cílem hry je trefit létající talíř na cíle (do jamek) s co nejmenším počtem hodů. Tak si tento sport přijďte vyzkoušet! 

Když nepřeje počasí

Nutno podotknout, že Kubově Huti přeje počasí vždy a při troše snahy by jistě bylo možné dohledat statistiky, které dokládají, že na Kubově Huti je nejvíce slunečních i sněhových dní (v přepočtu na jednoho obyvatele) v České republice. Pokud se však nebe zatáhne a poznávání přírody se stává více poznáváním sebe sama, je možné navštívit některé z blízkých měst. Český Krumlov či Passau pravděpodobně není nutné představovat, stejně jako historické centrum nedalekých Prachatic.

Stovky až tisíce dalších možností Vám rádi prozradíme osobně. 🙂

Zimní aktivity

Sjezdové lyžování

Kubova Huť je nejen nesmírně malebná víska plná milých lidí. Lze tu nalézt kvalitní zázemí pro rodinné lyžování. Vedle dvou velmi slušných sjezdovek (Pod Obrovcem a Střecha) je přímo u hotelu sjezdovka “Školní” s Lyžařskou školou skvělé pověsti. Pro zábradlíchtivé sněhomilce je ve skiareálu velmi slušně vybavený snowpark. Více informací o lyžařském areálu Kubova Huť naleznete na webu skiareálu a webu lyžařské školy.

Pro opravdové fajnšmekry doporučujeme výlet do alpského Hinterstoderu či Wurzeralmu (web zde). Tato dvě střediska jsou z Kubovy Hutě velmi dobře dostupná. Po brzké snídani a zpěvu ve voze je možné být v 9:00 na místě a rychtovat se na kopec.

Pro všechny, kteří by chtěli vyzkoušet lyžování v Miterdorfu, Hochfichtu či v Alpách, umíme zajistit dopravu skibusem o kapacitě 8 lidí + řidič, přičemž řidičem může být některý z předních instruktorů:)

Běžecké lyžování

O možnostech běžeckého lyžování na Šumavě není třeba dlouze psát. Trasy kolem Kubovky, stejně jako dále na Šumavskou magistrálu jsou ve světě proslavené jako málo co. Okruhy v bezprostřední blízkosti hotelu potěší vyznavače klasiky i bruslení.

Sáňkování

Na půjčení máme k dispozici několik sáňek, na kterých si můžete zařádit s dětmi nebo se sami vrátit do dětských let. Naproti hotelu je vyčleněný kus sjezdovky pro “sáňkaře”. Větší dobrodruzi mohou vyjít až na vrchol kopce a svézt se mezi stromy až k hotelu.

Seznamka se skialpinismem

Ačkoli je z názvu patrné, že ten správný skialpinismus se bez Alp neobejde, máme díky sympatickému Boubínu hned za chalupou celkem pěkné možnosti pro skialpové výšlapy, při kterých se člověk zapotí a po cestě dolů zasměje. Vedle tras kolem komína existuje na Šumavě celá řada kopců, které lze na skialpech navštívit.