Aktivity

 

Cykloturistika

Šumava je ráj pro cyklisty. Vypsat zde pouze jednu cyklotrasu by bylo urážkou všech ostatních šumavských cyklotras. Všechny jsou přenádherné a žádná vás nezklame. Hezky zpracované jsou zde: http://www.cestujemesumavou.cz/cykloturistika. Vyberte si tu svojí ideální trasu!

 

 

Bazén

Všichni ubytování hosté mohou využít náš vnitřní vyhřívaný bazén, který vám je k dispozici od 10:00 – 22:00 h. Má velmi příjemnou teplotu, 27 °C. Ideální místo, kde po celém dni lyžování nebo běžkování na Šumavě necháte zregenerovat své unavené svalstvo. Bazén je hluboký 1,5 metru, vhodný jak pro malé pulce, tak pro dravé štiky. Dlouhý je 30 metrů, pokud budete plavat po obvodu, takže i nároční plavci si u nás přijdou na své.

 

 

Pozorování vlků u Srní

Kousek za Srním objevíte Návštěvnické centrum národního parku Šumava. V něm je připravená expozice o životě šelem se zvukovými záznamy i filmy, ale to nejlepší na vás čeká venku. Značená vlčí stezka vede od návštěvnického centra k výběhu, kde na vlastní oči uvidíte vlčí rodinku. Více informací o otevírací době a areálu najdete na http://www.npsumava.cz/cz/5802/sekce/navstevnicke-centrum-srni/.

 

 

Naučná stezka boubínský prales

Stálice turistického nebe je třeba rozhledna na Boubíně. Boubín se tyčí do výšky 1362 metrů nad mořem. Je neodmyslitelným symbolem Šumavy, nejen svým tvarem a výškou, díky nimž je rozpoznatelný z velkých vzdáleností, ale i pralesem, který roste na jeho svazích. Národní park chráněná krajinná oblast Šumava připravily turistickou naučnou stezku BOUBÍNSKÝ PRALES.

 

 

Stezka v korunách stromů Neuschönau

Vyrazit také můžete na nejdelší stezku v korunách stromů na světě – Baumwipfelpfad v Neuschönau v Národním parku Bavorský les. Stezka měří 1320 m a vysoká je 44 m. Po téměř celé délce stezky na Vás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na „stromové věži“ dohlédnete při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Prostě pohádka.

 

 

 

Aquapark ve Waldkirchen

Osvěžující koupání v každé roční době. Lechtivě příjemná slaná voda na kůži. Saunování, při kterém se pořádně zapotíte, sportovní nebo kondiční plavání. Aquapark Karoli se svou skvěle vybavenou částí mediterraneum láká k návštěvě v létě i v zimě.

 

 

Horské koloběžky

Přímo v Kubovo Huti si můžete zapůjčit horské koloběžky a vychutnat si vyjížďku volnou krajinou po zpevněných lesních cestách po úbočí Boubína k Boubínskému pralesu, údolím Pravětínského potoka do Vimperka, okolo Světlohorské nádrže na Lipku nebopodél Račího potoka k Vltavě. Nebo na ní také můžete sjet na sjezdovku Pod Obrovcem.

 

 

 

Když nepřeje počasí

Nutno podotknout, že Kubově Huti přeje počasí vždy a při troše snahy by jistě bylo možné dohledat statistiky, které dokládají, že na Kubově Huti je nejvíce slunečních i sněhových dní (v přepočtu na jednoho obyvatele) v České republice. Pokud se však nebe zatáhne a poznávání přírody se stává více poznáváním sebe sama, je možné navštívit některé z blízkých měst. Český Krumlov či Passau pravděpodobně není nutné představovat, stejně jako historické centrum nedalekých Prachatic.

Stovky až tisíce dalších možností Vám rádi prozradíme osobně. 🙂