Kubova Huť a okolí – celoroční aktivity na Šumavě

Celoroční možnosti aktivit na Kubově Huti a okolí

 

Turistika

Navštivte Boubín a vychutnejte si výhled do země České, ale i k sousedům do Rakous a Bavor. Přivstaňte si a běžte na Boubín za ranního kuropění. Za jasných (ty jsou poměrně vzácné) a chladných (ty již tolik vzácné nejsou) dní budete odměněni výhledem na alpské štíty a možná i trochu dál. Hledíte-li radši do korun stromů, navštivte Boubínský prales a pokloňte se velikánům, kteří tu stojí již více než 400 let.

Vydejte se lesnickou naučnou stezkou na sever k Aleji Smíření, památníku válečných a poválečných událostí, nebo po úbočí Boubína s krásnými výhledy do kraje k Lomu před Soví skálou, odkud je to k Boubínskému jezírku coby šiškou dohodil.

Prozkoumejte jednu z větví Zlaté stezky a její kubohuťskou část, tzv. Kubohuťský systém, jeden z největších komplexů pozůstatků kdysi tak slavné obchodní cesty.

Nebo snad chcete na celý den zmizet v lese a nepotkat nic než tiché stíny jelení zvěře? Vydejte se na Bobík, ležící uprostřed rozsáhlé obory, z něj sejděte do Volar, odkud Vás vyhladovělé, ale šťastné, odveze vlak zpět k nám na Kubovku.

Výše uvedené je pouhým zlomkem turistických cílů v samotném okolí Kubovky, nicméně díky železnici je velmi snadno dostupné například Nové Údolí, dále pak nejvyšší hora české části Šumavy Plechý se svým ledovcovým jezerem, nebo bavorský, žulovými věžemi posetý Třístoličník. Všechny tyto perly Šumavy můžete navštívit bez jediného otočení volantem.

 

Cyklistika

Okolí Kubovy Hutě nabízí nespočet možností o různých obtížnostech. Máte rádi krev, pot a kamení, nebo raději asfalt a vítr ve tváři? Vedle tradičních a známých cyklotras s téměř  povinnými cíli, jako jsou prameny Vltavy, Knížecí Pláně, Modrava, Kvilda a které lze všechny „sfouknout“ jedním celodenním okružním výletem v sedle, nabízí Boubínsko méně známé, ale velmi atraktivní možnosti, kde se nemusíte bát štrůdlu ani jiného pečiva z ostatních cyklistů. Typy na takové výlety nebudeme vykřikovat do světa internetu, ale rádi Vám je pošeptáme nad mapou.

 

Discgolf

Chcete si vyzkoušet trochu toho méně tradičního sportu? Kubova Huť nabízí jedno z největších discgolfových hřišť v České republice. Vezměte si frisbee a vydejte se kubohuťských lyžařským areálem objevit v sobě trochu toho netradičního talentu. Výchozí bod hřiště je 50 m od hotelu.

 

Voda

Jednodenní výlet na Vltavu z Lenory do Pěkné, nebo z Lenory na Soumarský most.

 

Horské koloběžky

Připravujeme pro Vás popis tras a kompletní možnosti koloběžkování na Šumavě.

 

Skalní lezení

Ačkoliv si Šumavu se skálami spojí jen málokdo, je v okolí Kubovky několik míst, kde se lze přitisknout ke skále a užít si trochu toho lezení. Skutečný klenot mezi skálami je potom u bavorského Arrachu.

 

Města

Freyung, Waldkirchen, Passau – kultura, aquaparky

 

Další možnosti

Via Ferrata na Šumavě?

Né tak docela, ale v případě, že počasí nebude přát Šumavě, ale Alpám ano, můžeme skupině alespoň šesti zájemcům nabídnout jednodenní ferratový výlet na nejvyšší horu Totes Gebirge, Grosser Priel…

Bikeparky na Šumavě

Šumavská lanová centra

  • Lanové centrum Libín
  • Lanové centrum Lipno
  • Lanové centrum Černá v Pošumaví
  • Lanové centrum Zadov
  • Lanové centrum Železná Ruda

Bobová dráha na Lipně

Motokáry

Paintball

Tuto sekci pro Vás průběžně doplňujeme. V případě jakýchkoliv dotazů spojených s aktivitami Vámi blízkými a zde neuvedenými nás kontaktujte, rádi Vám poradíme!

 

 

Poslední volné termíny v červenci

Dvoulůžkový pokoj Komfort – 17.-20. a 27.-31.
Dvoulůžkový pokoj Economy – 17.-20. a 28.-31.

Rezervovat