Náš příběh …

Je tomu téměř sto let, kdy jistý pan Pawlitschko nechal v jednom z nejkrásnějších koutů Šumavy, tedy na Kubově Huti, vystavět snad první hotel moderního typu na našem, tehdy však na jeho území. Neb byl kubohuťské krve, těšil se nejen velmi pohlednému zevnějšku a bystrému duchu, jak je u nás od nepaměti zvykem, ale v míře nejvyšší dbal i na úroveň poskytovaných služeb ve svém hotelu.

Proto není divu, že se stal brzy hotel Pawlitschko, jak jej nechal pojmenovat, vyhledávaným cílem sportovců, dobrodruhů, turistů i jiných, po krásách Šumavy lačnících návštěvníků. O kulinářských zážitcích se tenkrát vyprávělo od Velkého Javoru až po Plechý, ba možná ještě dále a o jehněčí pečeni na divokém medu s bramborovými šiškami z kuchyně paní Pawlitschkové bylo možné dozvědět se až u Berouna.

Kotrmelce dějin však způsobily, že se na péči a um původních majitelů mělo zapomenout. Lesk místa, kdysi tak proslulého, pomalu slábl pod nánosy prachu.

I přes vršící se nedostatky, kterých čas dopustil víc než by si hotel býval zasloužil, zůstal objekt, který se postupně stal více ubytovnou než hotelem, vyhledávaným cílem turistů. Ti, jak pevně věříme, opouštěli Kubovu Huť s přesvědčením, že když se rozdávala krása, šlo Boubínsko i celá Šumava alespoň dvakrát, což bohužel mohli jen málokdy, pokud vůbec, prohlásit o úrovni ubytování.

Naším cílem je vytvořit z hotelu opět místo, které bude rovnocenným partnerem šumavské krajině, bude ji doplňovat skvělými službami, ubytováním, gastronomií a vašimi úsměvy.

Držte nám palce.